رکورد ورزش های سه گانه جوانان ایران در سطح آسیا بهبود یافت

"ایرج احمدزاده" روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: قبل از برگزاری این رقابت ها، رکورد جوانان در این رشته ی ورزشی یک ساعت و چهار دقیقه بود که با تلاش ورزشکاران حاضر، شش دقیقه کاهش یافت.
وی، خاطرنشان ساخت: در این مسابقات که از ششم تا هشتم شهریورماه سالجاری برگزار شد ورزشکاران ملی پوش اعزامی از ایران توانستند عنوان ششم تیمی را از آن خود سازند.
به گفته احمدزاده، در این رقابت ها که در چهار رده سنی انجام شد، حریفان قدر و صاحب نام در ورزشهای سه گانه ازجمله ژاپن، قزاقستان، چین، کره جنوبی و هنگ کنگ، حضورداشتند.
وی، هدف از رقابتهای رده سنی نوجوانان این دوره از مسابقات را کسب سهمیه برای حضور در بازیهای المپیک 2010 نوجوانان به تعداد چهار نفر ذکرکرد و گفت: چهار ورزشکار از "ژاپن، چین و کره" توانستند این سهمیه را بدست آورند.
احمدزاده، که بعنوان مربی ورزشکاران اعزامی از ایران به این رقابت ها را همراهی می کرد اظهار داشت: ژاپن به خاطر برپایی اردوهای آمادگی طی دو سال اخیر در استرالیا، توانسته بود ورزشکاران توانمندی را به این رقابتها اعزام کند بطوریکه توانست در تمام رده های سنی مقام نخست کسب کند.
وی، با بیان اینکه ایران در رده های سنی بزرگسالان، نوجوانان و جوانان این رقابتها شرکت کرده بود، گفت: مقصود شبیری، مجید فغفوری و محمدجواد ایمانی از زنجان، میلاد طاهری از لرستان، احسان امینیان، سیدمهدی رحمتی از چهار محال و بختیاری، یوسف نامور از اردبیل و علی لطفی از فارس، هشت ورزشکار اعزامی ایران به این مسابقات بودند.
عضو کمیته فنی فدراسیون ورزشهای سه گانه ایران اظهارداشت: تنها نقطه ضعف ورزشکاران ایران در این مسابقات، در بخش "شنا" بود و نیاز است با برنامه ریزی مناسب در جهت تقویت این نقطه ضعف، گام جدی برداشته شود.
وی گفت: شنای 15کیلومتری، دوچرخه سواری 40کیلومتری و دو صحرانوردی 10کیلومتری، نیاز به قدرت بدنی و تمرینات مداوم دارد.

/ 0 نظر / 184 بازدید