اروپا خواستار محدودیت سنی بازیکنان در فوتبال المپیک شد

به گزارش خبرگزاری فرانسه از ژنو، در حال حاضر مسابقات فوتبال بازی‌های المپیک با حضور بازیکنان زیر 23 سال برگزار می‌شود و هر تیم می‌تواند از سه بازیکن مسن‌تر هم استفاده کند.
اعضای اتحادیه باشگاه‌های اروپا بعد از نشست روز گذشته خود، فیفا را به تغییر عقیده در این زمینه متهم کردند و تمامی 100 عضو این اتحادیه خواستار محدودیت سنی زیر 21 سال بازیکنان برای شرکت در المپیک شدند و البته اعلام کردند که نباید هیچگونه استثنایی هم در مورد سه بازیکن مسن‌تر وجود داشته باشد.
"خوآن لاپورتا" رییس باشگاه بارسلونا و نایب رییس اتحادیه باشگاه‌های اروپا گفت: داشتن یک قانون مشخص در مورد این مسئله مهم است.
این در حالیست که کمیته بین المللی المپیک (IOC) خواستار پایبند بودن فیفا به قانون محدودیت سنی زیر 23 سال بازیکنان در این بازی‌ها شده است.
در مورد شرکت بازیکنان در بازی‌های المپیک مشکلات متعددی در گذشته به وجود آمده که از مهمترین آنها می‌توان به حضور "لیونل مسی" در المپیک 2008 پکن اشاره کرد.
باشگاه بارسلونا در حالیکه مسی در آن زمان 21 سال داشت، با ترخیص وی برای همراهی تیم آرژانتین در المپیک موافقت نکرد.
اما سپس با اینکه رای دادگاه داوری برای ورزش را مبنی بر اینکه باشگاه‌ها الزامی برای ترخیص بازیکنان خود برای بازی‌های المپیک ندارند، به نفع خود گرفته بود، در یک حرکت ورزشی به مسی اجازه داد به پکن برود.

/ 0 نظر / 8 بازدید