جوانگرایی روس ها برای حضور در مسابقات جهانی کشتی دانمارک

"تورج ظفری" روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا تاکید کرد: کودوخوف کشتی گیر وزن 55 کیلوگرم روسیه در بازیهای المپیک 2008 پکن با صعود به وزن 60 کیلوگرم تنها کشتی گیری است که در رقابتهای جهانی 2009 دانمارک از تجربه حضور در المپیک برخوردار است.
وی ادامه داد: کشتی گیران سایر اوزان تیم ملی کشتی روسیه جملگی جوان هستند و حتی در اوزان 55؛66؛74 و 84 کیلوگرم کشتی گیران ناشناخته ای در ترکیب تیم ملی روسیه حضور دارند.
وی در خصوص وضعیت تیم ملی کشتی آزاد ایران گفت: تیم ایران تلفیقی از کشتی گیران جوان و با تجربه است. ما در اوزان 55،‌74، 84 کیلوگرم از کشتی گیران جوان در تیم ملی استفاده کرده ایم.
ظفری اضافه کرد: در اوزان 60، 66، 96 و 120 کیلوگرم بدون شک ما باید صاحب مدال شویم، من پیش بینی می کنم که تیم ایران در رقابتهای جهانی بین 3 تیم برتر جهان قرار بگیرد.
این مربی کشتی با اشاره به جمال میرزایی کشتی گیر وزن 84 کیلوگرم ایران افزود: میرزایی از قدرت بدنی و جسارت خوبی در کشتی برخوردار است اما باید در گارد گرفتن دقت بیشتری کند، گارد میرزایی بیش از اندازه باز است و این مهم می تواند فضا را برای اجرای فن از سوی حریف مناسب کند.

/ 0 نظر / 7 بازدید